Дома Ментална гимнастика Дали забележувате љубопитна мачка на фотографијата?

Дали забележувате љубопитна мачка на фотографијата?

549
0

На фотографијата се крие мачка, но многу луѓе тоа не ја забележуваат. Малку помош, бела е по боја, главата и се штрчи од некаде.

Предизвиците кои го ангажираат мозокот, или барем очите, се секогаш добредојдени. На фотографијата подолу, непознат автор сокрил мачка која многу луѓе доста тешко ја лоцираат.

Мачките се мајстори за криење и тоа не е ништо ново. Тие се добри во наоѓање локации каде што имаат се под контрола, но тие се речиси невидливи и незабележливи за око. Каде се крие белата мачка меѓу куќите со иста боја и покривите од тули? Обрнете внимание на горниот десен агол на сликата и ќе ви биде полесно. Ништо не е скриено и таа љубопитно ѕирка од аголот.

Претходна објаваГлавниот симптом на Ковид сега е поинаков: Погледнете на што треба да обрнете внимание
Следна објаваДали гаргара со солена вода може да помогне при болки во грлото?

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име