Дома Живот Дали ви треба енергија? Еве што ја зголемува…

Дали ви треба енергија? Еве што ја зголемува…

348
0

Полни со енергија за само десет минути? Да, и ова е можно ако ги следите овие совети. Ги испробавме. Функционираат…

Свеж воздух
Секој ден практикувајте да одете неколку минути на свеж воздух – ќе се чувствувате подобро и полни со енергија.

Флертување
Ништо не ги ангажира мозокот и срцето подобро од малку безопасен флерт … и кој знае, тоа дури може да доведе до некоја нова љубов.

Чај
Ако ви снема енергија, направете или порачајте чаша чај отколку кафе.

Ладен туш
Некој луѓе постојано го фалат студениот туш, така станувале полна со енергија. Ако не можете да го издржите целосно ладен туш, обидете се да го намалите снабдувањето со топла вода најмалку две минути за да се освежите што е можно повеќе. Ако тоа е премногу за вас, измијте се со ладна вода во текот на денот.

Музика
Кои центри во мозокот се активираат кога слушате музика што ја обожавате? Истите оние кои се активни при употреба или консумираат лекови. Затоа, пуштете ги омилените песни и ќе се чувствувате одлично.

Шаренило
Светли, разнобојни, весели бои и разиграни дезени ќе ви помогнат да се чувствувате така за неколку моменти, и тоа е вистинската причина да се тргнете од мрачните и темни комбинации и да ја ослободите вашата фантазија.

Мирис на лимон или портокал
Само мирисот на лимон или портокал може да ве оживее за само неколку секунди и да биде вистински лек за замор.

Чоколадо
Само малку чоколадо е доволно за раст на ендорфин од кој веднаш се чувствуваме подобро.

Претходна објаваДознајте зошто никогаш не треба да прескокнувате оброци…
Следна објаваСо овие трикови можете да откриете дали месото е расипано…

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име