Дома Health Го смирува СРЦЕТО и ја решава НЕСОНИЦАТА

Го смирува СРЦЕТО и ја решава НЕСОНИЦАТА

478
0

Го смирува СРЦЕТО и ја решава НЕСОНИЦАТА

Чајот од банана содржи антиоксиданси кои успешно се борат со слободните радикали и го намалуваат ризикот од срцеви заболувања, а богат е и со витамин Ц.

Чајот од банана е совршен извор на калиум и магнезиум, минерали кои се важни за здравјето на срцето и квалитетен сон. Содржи и витамин Б6, кој го зајакнува имунитетот и позитивно влијае на црвените крвни зрнца, пишува сајтот healthline.

Истражувањата докажуваат дека поради присуството на калиум, чајот од банана спречува надуеност, а совршената комбинација на магнезиум и калиум помага при несоница.

Истражувањата покажуваат дека чајот од банана го регулира и нивото на шеќер во крвта и позитивно влијае на здравјето на срцето.

Чај од банана

Во 500 до 750 мл зовриена вода ставете една излупена и исечкана банана. Намалете ја топлината и оставете да врие пет до 10 минути. Додадете малку цимет и мед.

Оваа комбинација е вистински убиец на ТРИГЛИЦЕРИДИ и ХОЛЕСТЕРОЛ

Процедете го чајот и уживајте во неговите благодети.

Задолжително консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој природен лек.

Претходна објаваОваа комбинација е вистински убиец на ТРИГЛИЦЕРИДИ и ХОЛЕСТЕРОЛ
Следна објаваАко го имате овој СИМПТОМ, проверете ја вашата крвна слика

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име