Дома Health Го нарекуваат ЧУДО НА ПРИРОДАТА: за само СЕДУМ дена го намалува холестеролот...

Го нарекуваат ЧУДО НА ПРИРОДАТА: за само СЕДУМ дена го намалува холестеролот и го регулира крвниот притисок

724
0

Го нарекуваат ЧУДО НА ПРИРОДАТА: за само СЕДУМ дена го намалува холестеролот и го регулира крвниот притисок

Сигурно веќе ги имате сите состојки за оваа здрава смеса во вашата кујна.

Доколку се борите со високиот крвен притисок и холестеролот, секако со целата терапија што ја пиете, пробајте го овој лек од народната медицина, секако пред да се консултирате со вашиот лекар.

Сигурно веќе ги имате состојките во вашата кујна, а ни тој нема толку лош вкус.

Благодарение на овој рецепт ќе ги држите под контрола крвниот притисок и холестеролот и се што треба да направите е да го консумирате седум дена, пишува naturalandheathyworld.

Неопходно е:

парче рендан ѓумбир, едно чешне рендан лук, една лажица јаболков оцет, една лажица мед, една лажица сок од лимон

Подготовка

Сите состојки се ставаат во блендер и се матат 30 секунди. Потоа процедете ја смесата и чувајте ја во фрижидер седумте дена кога ќе ја пиете.

Овој ЗЕЛЕНЧУК е најдобар за замастен ЦРН ДРОБ

Тој препорачува да јадете една лажица од смесата пред појадок наутро и една лажица пред вечера. Не се препорачува консумирање повеќе од три пати на ден.

Претходна објаваОвој ЗЕЛЕНЧУК е најдобар за замастен ЦРН ДРОБ
Следна објаваПАЛЕНТА ДИЕТА ТРАЕ САМО 4 ДЕНА А КИЛОГРАМИТЕ СЕ ТОПАТ ЛЕСНО: Никогаш нема да бидете гладни, еве ја тајната

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име