Дома Life ГО ДОДАВАЛА ОВОЈ ЗАЧИН ВО СОКОТ од ЈАБОЛКО: За еден месец целата...

ГО ДОДАВАЛА ОВОЈ ЗАЧИН ВО СОКОТ од ЈАБОЛКО: За еден месец целата облека и беше преголема

580
0

ГО ДОДАВАЛА ОВОЈ ЗАЧИН ВО СОКОТ од ЈАБОЛКО: За еден месец целата облека и беше преголема

Многумина го пробаа и се задоволни од резултатот, но една жена реши јавно да го открие своето искуство и точниот рецепт што го користела, бидејќи ослабела многу за еден месец.

Претходните месеци на интернет кружи рецепт за слабеење направен од сок од јаболко, на кој се додаваат две состојки.

Многу луѓе го пробале и се задоволни од резултатот, но една жена решила јавно да го открие своето искуство и точниот рецепт што го користела, бидејќи за еден месец ослабела многу!

Еве кои пијалоци ги препорачуваат нутриционистите доколку сте на диета

„Поголемиот дел од мојата гардероба сега е голема, но јас сум многу среќна“, открила жената и ги дала точните мерења на состојките:

“Излупете го лимонот и истурете ја кората со зовриена вода. По 10 минути додадете сок од лимон, сок од јаболко и мелен пипер. Пред секоја голтка добро измешајте и по секој оброк пијте по една чаша”, вели жената.

Како функционира оваа напивка

Познато е и научно докажано дека лутата пиперка го забрзува метаболизмот и на тој начин го поттикнува согорувањето на мастите во организмот. Поради капсаицинот што го содржи, пиперката го стимулира нервниот систем да го загрева телото, што влијае на процесот на согорување на калориите.

Поликосанолот од кората од лимон помага во согорувањето на мастите, познати се својствата на сокот од лимон врз метаболизмот, додека сокот од јаболко помага во разградувањето на мастите во телото.

Претходна објаваПецкање на лицето: Вообичаени причини и што да правите
Следна објаваКолку долго можеме да ги чуваме варените јајца

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име