Дома Life Голем месечен хороскоп за мај 2023 година – дознајте какви промени го...

Голем месечен хороскоп за мај 2023 година – дознајте какви промени го очекуваат вашиот хороскопски знак!

850
0

Голем месечен хороскоп за мај 2023 година – дознајте какви промени го очекуваат вашиот хороскопски знак!

ОВЕН
Веќе неколку месеци имате корист од позитивното влијание на Јупитер. Ви се нудат функции кои се дизајнирани да ја подобрат вашата дневна рутина. Овој месец е погоден за да ги искористите сите ресурси и сите поволности кои ви ги нуди среќната ѕвезда. Одвојте време да ги искористите можностите што ви се појавуваат. Од друга страна, за да ги конкретизирате, ќе треба подобро да се организирате. Затоа, ако се чувствувате како да губите време, не очајувајте, бидејќи тоа нема да трае.

Љубов:

До 7ми се е во ред! Тогаш станува комплицирано! Венера во Рак повторно трепка пламенот на страста, кој се разгоре во претходните недели. Како? Со тоа што ви наметнуваат ограничувања, со кои природно имате потешкотии да се изборите.

Совет: Ако сакате среќата да трае, не се фокусирајте на она што не е во ред. Исто така, ублажете ја вашата независност.

БИК:
Енергиите кои произлегуваат од Рибите и Ракот му даваат смисла на вашето постоење. Врските со оние кои ги споделуваат вашите вредности стануваат се посилни. Сепак, му недостига тоа мало нешто што ја прави големата целина! Тој е инкарниран од Јупитер, кој престојува во вашиот знак од 17-ти, и се случува вашето лично проширување. Тоа ќе ви обезбеди можности кои ќе ве вратат на вистинскиот пат или ќе ја вратат рамнотежата што е загрозена. Овој месец, спојот со Меркур уште еднаш открива добрина, почит и леснотија во вашиот секојдневен живот.

Љубов:

Од 8-ми со Венера во Рак работите изгледаат добро. Со Меркур размената и чувствата се полни со нежност и разбирање. Вашите емоции се поставени во пријателска атмосфера. Од 17-ти, среќата ви се насмевнува.

Совет:

Овој месец мај ветува дека ќе биде корисен и конструктивен. За да функционира магијата, размислете за минатите искуства. Ова ќе ве спречи повторно да ги правите истите грешки.

БЛИЗНАЦИ:
Овој месец Јупитер го завршува своето возење во Овен. Така, имате рок до 16-ти да ги искористите можностите и да го пополните вашиот адресар! Потоа, со поддршка на Марс во Лав и Сонце во Близнаци, ќе можете да ги искористите сите овие предности. Иако ве охрабрува динамична и претприемничка енергија, одвојте време да размислите. Подредете сè што сте собрале, за да го задржите само она што е реално и остварливо. Не заборавајте дека дисонансите на Сатурн внимателно ве набљудуваат. Тие не се таму за да ве направат несреќни, напротив.

Љубов:

До 7ми вие одлучете! Љубовните аспекти ги исполнуваат вашите очекувања. Иако атмосферата би можела да се вкочане и да ја изгуби таа живост што ве маѓепсува. Ако сакате да ги избегнете овие непријатности, обидете се што е можно повеќе да најдете шарм или романса во вечерите со свеќи

Совет:

Меркур, вашата омилена планета, ве охрабрува да направите сметка за сето она што се случувало во изминатите месеци. Иако ова е досадно, направете го тоа. Тоа ќе биде наградувано.

РАК:
Постепено, енергиите што произлегуваат од Јупитер во Овен исчезнуваат. Од 17-ти, вашиот живот повторно започнува на десната нога благодарение на добрите бранови кои доаѓаат од Јупитер во Бик. Позитивен и конструктивен аспект што ја поврзува едната страна со Сатурн во Риби, а другата со Марс во Рак, сугерира дека ќе се чувствувате многу подобро! Чувството дека судбината влијае врз вас од нејасни причини исчезнува. Тоа е заменето со чувството да имате среќна ѕвезда над вашата глава. Ви се отвораат други перспективи кои ќе ви овозможат да ги искористите вашите таленти, вашите вештини и вашето искуство.

Љубов:

Енергиите што произлегуваат од Бикот и Марс ве советуваат да не го искушувате ѓаволот доколку сакате да имате мир. Иако изгледа тешко, задржете ја својата нетрпеливост и не притискајте. Засега уживајте во сегашноста без да поставувате илјада прашања.

Совет:

Работите се подобруваат. Од 8-ми, преминот на Венера во Рак најавува подобрување. Јупитер во Бик иницира позитивна промена! Во оваа клима на доверба и разбирање, конечно излегувате од вашата резерва.

ЛАВ:
До 16-ти Јупитер во Овен продолжува да ви нуди можности насочени кон проширување на вашето поле на дејствување. Тогаш среќната ѕвезда им се придружува на Уран, Меркур и Сонцето во Бик. Овој трансфер можеби ќе ви изгледа брутален, бидејќи дефинитивно ќе го запре овој прекрасен импулс кој ве турка да го промените она што мора да се промени. Наместо да се откажете или да се бунтувате против неуспехот, направете чекор назад. Искористете ги одложувањата кои се натрупуваат за да го усовршите она што ви е предложено во последно време. Организирајте вашите проекти да бидат прифатени од оние што ги одбиваат. За да го направите ова, дајте им време наместо да се однесувате како да е завршена работа. Колку повеќе ги слушате мислењата на другите, толку повеќе ќе бидете на вистинскиот пат.


Љубов:

До 7ми се е во ред. Тогаш пламенот на страста ќе трепери. Се појавува чувство на осаменост. 21. Марс во Лав ве турка да преземете иницијатива. За жал, резултатите можеби нема да ги исполнат вашите очекувања освен ако не ја промените вашата тактика.

Совет:

Вашиот успех лежи во вашата способност да ги слушате туѓите гледишта. Доколку го прифатите овој предизвик, ќе бидете пријатно изненадени од квалитетите кои некои луѓе ги поседуваат.

ДЕВИЦА:
Сатурн продолжува да ве турка и се обидува да ве отвори за поинаква визија за животот. Како резултат на тоа, понекогаш се чувствувате добро, а понекогаш очајот може да ве обземе. За да ви помогне да истраете, добивате добронамерна и прагматична поддршка од енергиите кои доаѓаат од Бикот и Ракот. Тие ви помагаат да ги најдете вистинските ресурси за да ги исполните барањата на Сатурн. Тие ви ја носат таа стабилност што ве спасува од носење лоши одлуки. Како и да е, би била добредојдена провидениалната помош! Го отелотворува Јупитер, среќната ѕвезда и еволуцијата, која ќе се насели во Бик на 17 мај. Ја отвора вратата за нови можности кои се чувствуваат веќе некое време.

Љубов:

Сатурнските влијанија ве поттикнуваат да се фокусирате на овој сектор. Како резултат на тоа, на ситуацијата гледате строго, песимистички, а понекогаш и критички. За среќа, енергиите на пријателските планети ќе ве оттргнат од тој пат! Ќе ве натера да запознаете луѓе кои имаат моќ да ви го променат мислењето.

Совет:

Кога ќе почувствувате дека настаните се кристализираат, направете чекор назад. Ова ќе ви помогне да го разберете нивното значење и што треба да направите за да се смирите.

ВАГА:
Овој месец ситуацијата е сè уште комплицирана, но бидете сигурни, не е очајна! На 16-ти, со заминувањето на Јупитер од Овен, веќе не ве зафаќаат сомнежи и извесности. Спротивно на тоа, дисонансите кои доаѓаат од Ракот се сè уште активни. Имате проблем да си верувате. Вашите вродени тешкотии во донесувањето одлука се зголемени. Пред првата пречка, целјте да се удавите во чаша вода! За да избегнете бродолом, можете да сметате на енергиите кои доаѓаат од Близнаците и Лавот. Тие ви помагаат да сфатите дека имате повеќе ресурси отколку што мислите. Како? Со средба со луѓе кои имаат моќ да ви помогнат.

Љубов:

Иако ДНК на Јупитер е корисна, таа создаде одредена тензија за време на неговото време во Овен. Неговото заминување ја враќа смиреноста и вие го наоѓате својот ум. Со игнорирање на поплаките за влијанието на Ракот, можете да започнете добар почеток. Како? Со запознавање луѓе различни од вашата околина.

Совет:

За да немате силни турбуленции, прифатете ја рутината.

СКОРПИЈА:
Од минатиот месец, тешкотиите во врската кои доаѓаат од Уран и Меркур во Бик сигнализираат дека доаѓа промена. Се реализира на 17 мај со транзит на Јупитер во Бик. Опозицијата што поврзува среќна ѕвезда и еволуција со вашиот знак сугерира дека вашиот мир ќе биде нарушен. Како? Се разбира, неочекувани можности. Можете да ги промените работите овој месец, но само ако тоа не дојде на сметка на вашите достигнувања. За да успеете во ова мало чудо, одвојте време да го проучите она што ви е предложено. Исто така, бидете верни на вашите навики со тоа што ќе останете дискретни за вашите проекти. Од 21 со Марс во Лав внимавајте што свети наместо да го отфрлате.

Љубов:

Вашата емотивна врска, доколку се согласувате, може да добие друга димензија. За да се случи тоа, треба среќата да ја дочекате со насмевка наместо да ја отфрлате. За да го постигнете ова мало чудо, игнорирајте ги надворешните влијанија. Ова ќе ви овозможи да видите ситуации или луѓе под површината.

Совет:

Со различни средства, Јупитер и Марс повторно воведуваат движење. Наместо да ги отфрлите, одвојте време да ги скротите. Нема да зажалите.

СТРЕЛЕЦ:
Со Јупитер во Овен еволуирате во атмосфера која ви се допаѓа и која ви одговара. Ќе се почувствува неговиот трансфер во Бик, бидејќи темпото ќе биде повеќе статично и помалку ентузијастичко. Од 17-ти, ако сакате да останете на истиот курс, прилагодете се на настаните и околностите, дури и ако тоа не ви одговара. Почекајте, бидејќи нема многу повеќе што можете да направите. 21 мај, доаѓањето на Марс во Лав, повторно носи оптимизам и самодоверба што ја врти ситуацијата. Тоа ве турка да ги размрдате сите конвенции што ви одземаат време. Марс ве поттикнува да ја промените тактиката за да заштедите или да закрепнете.

Љубов:

Јупитер во Овен ве тера да заборавите на ограничувањата наметнати од Сатурн.. Следуваат помалку празнични периоди, но бидете сигурни, тие се само кратки. Марс во Лав ви помага да ја пронајдете енергијата што ги зачувува вашите емотивни односи и нивната еволуција.

Совет:

Овој месец започнува добро и завршува на ист начин. Сепак, мора да издржите пауза која трае неколку дена.Погледнете ги настаните. Тогаш лесно ќе продолжите таму каде што сте застанале.

ЈАРЕЦ:
Турбулентните енергии на Овенот го губат својот интензитет. Од друга страна, оние кои потекнуваат од Бик си ја враќаат моќта. Сето ова е потврдено со транзитот на Јупитер во Бик на 17-ти, најавувајќи го враќањето на леснотијата. Иако сè уште сте должни да се борите со енергиите на Ракот, вашето постоење се разубавува со нов ден. Вие сте повеќе склони да разговарате. Нивото на вашето трпение вртоглаво расте! Вашите одлуки се водени од разумот. Бидете сигурни, можностите што се појавуваат повеќе не се извор на нетрпеливост и напнатост! Ризиците што беа предвидени исчезнуваат. Овој месец, она што ви го нуди Јупитер во Бик е во согласност со вашите принципи и вашите вредности.

Љубов:

Иако не сте целосно достапни за потенцијалните емотивни партнери, почнувате да бидете повеќе заинтересирани за нив. Во оваа состојба на умот, вашите односи со другите или со вашиот значаен другар добиваат пријатен пресврт. За да постигнете нешто конструктивно, фокусирајте се на квалитетот.

Совет:

Давајте комплименти и бидете оптимисти овој месец! Ова ќе има корисен ефект врз вашите односи.

ВОДОЛИЈА:

Иако вашиот напредок е бавен со Јупитер во Овен, искористете ги можностите. Тоа ви дава волја да не се обесхрабрувате пред неуспесите. Со поддршката на Венера до 7-ми ви е удобно секаде и со секого. Среќата ви се насмевнува. Се чувствувате среќни! За жал, од 17-ти, со транзитот на Јупитер во Бик, атмосферата се менува. Луѓето повеќе бараат од вас. Барањето внатрешна сила нема да ви заштеди време, напротив. Од 21-ви, со Марс во Лав, позитивните реакции ќе ги смират тензиите и одбивањата.

Љубов:

Дисонантните енергии го намалуваат вашето поле на дејствување и тоа може страшно да ве изнервира. Ако сакате вашите љубовни аспирации да се проектираат со текот на времето, не бидете сè или ништо. Погледнете ги доблестите на потивкиот живот.

Совет:

Кохабитацијата со енергиите на Биковите не е лесна. Меѓутоа, ако сакате, можете малку да ја ублажите тензијата така што ќе си поставите една по една цел.

РИБИ:
Благодарение на охрабрувачката и добронамерна енергија на Бикот и Ракот, вашите врски повторно ја откриваат нивната смисла и искреност. Луѓето кои заминаа може да ви се вратат. Вашите односи се внимателно избрани и доверливи. Од 17-ти, преселбата на Јупитер во Бик дава конзистентност на пропозициите кои ги поттикнуваат вашите размени веќе неколку недели. Тоа ве поттикнува да ги проучувате повнимателно. Ако се согласувате, тој ве повикува да ги прифатите. Единствената сенка на таблата е инкарнирана, минливо, од Венера и Сонцето во Близнаците.

Љубов:

До 7-ми, Венера во Близнаците предизвикува конфузија. За среќа, енергиите на Бикот и Ракот ве инспирираат да изберете мир и сигурност. Од 22-ри оваа одлука е оспорена од Сонцето во Близнаци, освен ако веќе не ја слушате песната за сирената.

Совет:

Состојбата ви се подобрува од ден на ден.

Претходна објаваКолачиња со мед и ореви (рецепт)
Следна објаваОваа житарка е вистинско богатство, чини помалку од 100 дeнари, а регулира бројни заболувања

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име