Дома Life Голем месечен хороскоп за март 2023 година!

Голем месечен хороскоп за март 2023 година!

750
0

Голем месечен хороскоп за март 2023 година!

ОВЕН
Ова е одлично време да оставите впечаток на работа. Вашата аура фасцинира, а вие сте барани. Направете чекор назад и не брзајте во ништо без да учите. Вашите предлози се изненадување за околината. Не двоумете се да побарате признание за вашите заслуги. Ништо нема да ви биде одбиено, бидејќи вашата брилијантност ги тера луѓето да се интересираат за вас.

Љубов:

Сметајте на Венера и Јупитер за да привлечете внимание. Користете го ова за повторно да го запалите пламенот и да заведете. Вашиот сјај ги привлекува сите. Маѓепсувате Доколку сте во врска, ова е одличен месец за исполнување на желбата на партнерот. Вие го заземате првото место во срцето на вашата избрана.

Совет: Бидете храбри во размислувањето и планирањето, како и во користењето на вашата оригиналност.

БИК:
Проектот конечно се обликува и ви овозможува да започнете нов циклус. Ја поздравувате секоја можност што ќе ве ослободи од притисокот. Подложени сте на фрустрирачки правила. Имате поддржувачи кои ќе ги бранат вашите интереси и ќе ја поддржат вашата кауза, а кои се особено дарежливи.

Љубов:

Венера бара од вас да направите чекор назад и да го испитате минатото за да ги оцените вашите емоционални аспирации. Сакате да управувате со вашиот живот ослободувајќи се од условите кои се поставени пред вас и можностите што се појавуваат. Фатете ги Доколку сте во врска, без разлика дали чекате дете или имате планиран проект, небото ви испраќа добри сигнали.

Совет:

Месец исполнет со радост и добар хумор. Проектот е започнат, поддржани сте, а крајот на месецот носи неколку шармантни изненадувања.

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА 1 МАРТ! Стрелците во кариерата ги чека блокада, додека Овенот добро ќе ги вложи парите

БЛИЗНАЦИ:
Сега не е време за одмор, треба да дејствувате, да ги поставите темелите и да го финализирате проектот што ви се допаѓа. Имате поддршка од колегите, претпоставените, јавноста или клиентелата на кои им се допаѓаат вашите светли идеи и добри планови. Следете ја вашата добра интуиција. Дали ви се потребни средства за вашите проекти? Поддржани сте од оние кои сакаат да ве придружуваат во вашата авантура.

Љубов:

Одете во авантура на почетокот на месецот. Ако нешто не ви се допаѓа, разјаснете го. Се наоѓате во атмосфера која е погодна за соработка и забава. Подоцна ќе имате време да размислите за се. Венера ве поканува да направите емотивни планови: да станете родител или да започнете заеднички живот. Вашите аспирации се поддржани од ситуацијата и оние што ги сакате. Венера ви дозволува да цветате во овие среќни околности. Вашите пријатели и сакани се многу грижливи кон вас.

Совет:

Еден месец за уживање. Отворено изразете ја вашата желба да ја создадете иднината што ја сакате и споделете го вашиот ентузијазам со другите.

РАК:
Сметајте на клима која ја поддржува вашата амбиција да ги проширите вашите хоризонти. Можете да започнете проекти кои се невообичаени. Вашата брилијантност ја привлекува наклонетоста на оние кои ве поддржуваат. Ги имате сите шанси да го освоите џекпотот. Вашата популарност служи како пасош за банкарите и финансиерите.

Љубов:

На вашиот интензивен магнетизам не може да се одолее. Влегувате во врски кои не се тренирани. Вашето социјално влијание и харизма привлекуваат внимание и ги зголемуваат вашите шанси за заведување. Вашето однесување и комуникација се пријатни за оние околу вас кои уживаат во вашето друштво. Изненадувате и ги терате оние што ги сакате да ве следат Доколку сте во врска, вклучете го во авантурата и вашиот партнер.

Совет:

Користете поволни влијанија за да го акумулирате успехот. Без разлика дали во општеството или приватно, никој не може да одолее на вашите шарм. Ова е идеално време да ги зацврстите љубовните и деловните односи, да заведете и да заблескате.

ЛАВ:
Вложувате огромна креативност која ви овозможува да ги реализирате вашите амбиции. Имате непогрешлив талент што прави вашата ситуација да се развива. Кон крајот на месецот преговорите ќе бидат успешно завршени. Месецот ќе го завршите на високо ниво, со неочекуван настан кој ќе ве исполни. Вашата харизма и вашата победничка енергија ви ги отвораат вратите. Ако ви требаат пари за да завршите проект, потпирајте се на вашата популарност за да побарате и да го добиете.

Љубов:

Еден состанок ќе направи вашето срце да чука побрзо. Имате голема можност да ги надминете претходните емоционални ограничувања. Без разлика дали станува збор за состанок или врска, треба многу да очекувате. На крајот на месецот очекувајте среќен настан кој пријатно ќе ве изненади Доколку сте во врска овој месец, вашите очекувања ќе се исполнат. Тоа е можност да ја развиете вашата врска, да и дадете повеќе значење.

Совет:

Месечината го фаворизира вашиот развој. Користете добронамерна астрална врска за да го забрзате развојот на добра ситуација поврзана со работата и љубовта.


ДЕВИЦА:
Ги заведувате соговорниците предлагајќи нови иницијативи кои ги изненадуваат и ги тераат да сакаат да ги поддржат вашите постапки. Ги убедувате да го направат вистинскиот избор со тоа што ќе се согласите да одат во авантура со вас. Доколку се водат финансиски преговори, настаните ќе одат во ваша корист. Нема потреба насилно да се пробивате за да ги исполните вашите желби и да ја исполните правдата.

Љубов:

Потпрете се на вашата сензуалност за шарм и на вашите вештини за слушање за да ги натерате луѓето да ве следат. Потоа испланирајте го вашиот одмор од соништата за да го завршите вашето заведување. Испуштате многу сензуална аура, со силна привлечна сила од другата страна. Сметајте на дијалог за да изградите возбудливи врски или повторно да се поврзете со авантуристичкиот дух што ја одржува врската. Ако сте во врска, вие и вашиот партнер го достигнувате врвот на среќата. Без разлика дали се работи за сензуални импулси или патување за двајца, зачинете ја вашата врска и живејте привилегирани моменти заедно.

Совет:

Времето го фаворизира вашиот личен, романтичен и социјален развој. Ги слушате другите, но ги запознавате и со вашиот начин на размислување и пристап кон светот. Ова се средства за негување за да ги проширите вашите хоризонти, како и оние на другите.

ВАГА:
Во средината на внатрешната трансформација, не сакате да се вклопите во вашата околина. Мора да ја следите вашата интуиција и да раскинете со чувството на зависност и потчинување. Можеби ќе сакате да ви се даде поголема автономија, можеби ќе ви се даде опција да потпишете некои значајни договори. Можеби потпишувате деловен договор или брачен договор. Тоа може да ви донесе големи придобивки.

Љубов:

Средбата е договорена, можностите за врска големи, привлекувате кој сакате. Зачинете го вашето секојдневие. Со вашата посветеност на повидок, вашите односи имаат корист од астралната врска што ги поддржува вашите љубовни врски. Ова е можност да се изразите, да се обедините во посилна врска и да сметате на Уран да започне некоја фантазија. Зафатените членови на знакот ги потврдуваат своите емоции, повторно го разгоруваат пламенот и воспоставуваат повозбудлива врска.

Совет:

Месечината го фаворизира вашиот ментален и сентиментален процут и ви нуди можности да направите нов чекор, да ги здружите силите почитувајќи ја вашата независност.

СКОРПИЈА:
Отвори ги очите. Ви се даваат можности да заработите поени, унапредување, подобра работа и признание. Го будите интересот на вашите соговорници со тоа што ги повикувате да ја напуштат својата комфорна зона кај вас. Искористете ја вашата растечка популарност за да побарате покачување за да се наградите за вашите напори. Ниту една голема пречка нема да застане на патот на вашата потрага. Вашата оригиналност работи во ваша корист.

Љубов:

Немате проблем, раширете ја среќата околу себе. Секој што го сакате го шармирате со тоа што ќе го изненадите или ќе воспоставите правила кои го изненадуваат и заведуваат. Ја удвојувате вашата добра волја и се ставате во служба на оние што ги сакате за да ги подобрите вашите услови за живот. Потпрете се на својот сјај на душата за да ја зачините врската, да излезете од рутината. Доколку сте во врска или во брак, вашата харизма никого не остава рамнодушен. Искористете го за да го вклучите вашиот партнер во авантури, да ја загреете атмосферата и да ја зголемите вашата популарност.

Совет:

Овој период ви овозможува да продолжите напред и да ги вклучите сите околу вас. Време е да ги промените правилата и некои од начините на кои се одвиваат работите во вашите односи.

СТРЕЛЕЦ:
Вашата креативност ќе ви овозможи лесно да го добиете признанието што го барате. Ова е идеално време отворено да ги покажете своите таленти во општеството. Сметајте на вашата креативност за да се осмелите да барате праведна награда за вашите заслуги. Ништо не може да ти се одрече. Вие сјаете со сите ваши светла.

Љубов:

Вашиот шарм прави некои луѓе да се согласат на се, а љубовната врска ве издигнува. Месечината гарантира исполнување на вашите желби. Сметајте на вашиот шарм за да привлечете внимание или повторно да го запалите пламенот. Сакате да се еманципирате од семејните обврски кои ве оптоваруваат, оваа желба ја изразувате во комуникацијата и ја правите општо прифатена. Доколку сте во врска или во брак, постои можност да стапите во брак или да ја обновите врската со партнерот. Не двоумете се да поставите ограничувања за членовите на вашето семејство.

Совет:

Искористете ги вашите успеси, дајте си повеќе слобода во секојдневните настани.


ЈАРЕЦ:
Ако водите сопствена компанија, тоа поле покажува убав раст. Ако напредувате во општеството, вашата креативност ги тера оние околу вас да сакаат да веруваат во вас и да ве следат. Имате аргументи да ги заведете. Вложувате во разубавување на вашиот ентериер и подобрување на условите за живеење. Сметајте на вашата оригиналност и храбри иницијативи за да добиете бонус кој веројатно ќе ви ја наполни касата.

Љубов:

Се развивате во пријателска средина која ја сакате и се чувствувате исполнето. Потпрете се на вашата способност да ја изненадите другата личност за да ја заведете. Грижете се за себе и подобрете ги вашите услови за живот. Се стремите да живеете љубов која е невообичаена, да ја зачините врската или отворено да ја изразите вашата потреба за фантазија. За зафатените членови на знакот, ова е време да се грижите за благосостојбата на вашето семејство. Водете го вашиот партнер на вистинските начини и тој ќе го цени тоа.

Совет:

Без разлика дали сте во семејството или во љубовта, направете вашите најблиски да се чувствуваат важни за вас.

ВОДОЛИЈА:
Доколку сакате да започнете сопствен бизнис, не двоумете се да побарате помош од оние кои имаат средства. Луѓето само накратко ќе одолеат на вашиот неодолив шарм. Некои се во искушение да ги променат работните места и земјите или да одговорат на внатрешен повик. Доколку ви требаат средства за да започнете проект, да инвестирате или да го реновирате вашиот дом, познаниците ќе се согласат да ви позајмат некои средства. Искористете ја вашата популарност за да ги убедите.

Љубов:

Ако се стремите да ја промените вашата средина или земја, можете да ги остварите вашите желби. Вашиот шарм ви овозможува да привлечете кој сакате Партнерот ве цени, а вие остварувате пријатни средби. Ако се стремите да ги промените работите во вашето семејство, имате можност и средства. Моментално ја вжештувате атмосферата каде и да се појавите. Вашите оригинални идеи и вашите смели предлози добиваат поддршка од оние околу вас.

Совет:

Забрзувате, стекнувате пријатели и го менувате приватниот живот со менување на околината и структурата.

РИБИ:
Максимизирајте го вашиот потенцијал и таленти. Јупитер ја издигнува вашата креативност и вашата способност да ја користите. Ова е совршено време да ги покажете своите таленти и да бидете наградени за вашите заслуги. Вашите напори се пофалени и достоинствено наградени. Ако парите ви доаѓаат без мака, трошете за да ги исполните вашите желби.

Љубов:

Искористете ги тековните енергии на вашето расцутување за да ги изразите своите желби во секоја прилика и верувајте дека ќе ги видите исполнети. Вашиот начин на управување со емоциите изненадува и заведува. Апетитите се во пораст, желбата за уживање во животот и магнетизмот веројатно ќе привлечат корист. Потпрете се на својата брилијантност за заведување.Ако веќе сте во емотивна врска, астралната клима ви обезбедува многу. Вашата моќ на заведување и леснотијата на комуникација ќе ви донесат успех во љубовта и општеството.

Совет:

Бидејќи среќата ви се насмевнува, искористете ја за да се опуштите. Ништо нема да ве спречи да ги исполните вашите желби.

Претходна објаваШто е РЕВМАТИЗАМ и како се лекува
Следна објаваГнојна ангина – симптоми кај деца и возрасни, што ја предизвикува и третман

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име