Дома Живот ГИ УНИШТУВА масните наслаги! Овој напиток од СЛИВА треба да го пиете...

ГИ УНИШТУВА масните наслаги! Овој напиток од СЛИВА треба да го пиете СЕКОЕ утро

439
0

Салото на стомакот влијае на физичкиот изглед на луѓето, а прекумерното таложење маснотии може да биде причина за разни болести.

За среќа, постои генијално решение од природата Овој лек со сливи буквално ги согорува мастите на стомакот.

Неопходно е:

  • 100 грама суви сливи
  • 1 литар прочистена вода

Подготовка:

Во херметички затворено шише ставете ги сливите и водата. Оставете го да отстои во фрижидер една недела. Потоа процедете и волшебниот лек е готов.

Употреба:

Пијте 1 чаша од овој домашен лек секое утро на празен стомак за да ги добиете посакуваните резултати.

Претходна објаваКако една чаша бело вино дневно влијае на здравјето?
Следна објава7 здрави грицки

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име