Дома Твој Готвач Вистинско есенско уживање: Рецепт за сладок леб од тиква

Вистинско есенско уживање: Рецепт за сладок леб од тиква

461
0

Тешко е да се победи слатката разновидност на леб што можете да ја купите во вашата омилена пекара.

Се чини дека пекарите ја имаат таа една мала тајна состојка во ракавот што не можете баш да ја дофатите кога се обидувате да направите нешто слично дома. Сепак, дали некогаш сте се обиделе да вклучите тиква во целата приказна? Ако не сте, ова е совршена прилика, затоа што ви пренесуваме рецепт за сладок леб од тиква базиран на француско пециво бриош, кое е толку воздушесто и меко што е невозможно да се одолее.

Потребно:

2 1/2 чаши брашно
1/3 шолја светло кафеав шеќер
2 лажички инстант квасец
½ лажичка ситна морска сол
1 јајце
1 жолчка
¾ шолја пире од тиква
¼ чаша млеко
10 лажици путер,
јајце на собна температура и вода измешајте
шеќер за посипување

Подготовка:

Брашното, кафеавиот шеќер, квасецот, солта, јајцата, тиквата и млекото се матат со електричен миксер со додаток за тесто. Матете на средна брзина 2 минути, а потоа зголемете на голема брзина уште 5 минути. Додека миксерот работи, додадете 1 лажица путер. Потребно е да се добие мазно и лепливо тесто. Тестото префрлете го во подмачкан сад и покријте го со пластична фолија. Оставете да нарасне на топло место 1 час, а потоа оставете го во фрижидер преку ноќ.

Следниот ден извадете го тестото од фрижидер и намачкајте го калапот со нелеплив спреј.Обликувајте го тестото по ваша желба или во плетенка или обични топчиња. Покријте повторно со пластична фолија и оставете на топло место околу 2 часа.

Кога тестото ќе нарасне доволно, премачкајте го со мешавина од јајца и вода и одозгора посипете шеќер. Ставете ја во загреана рерна и печете околу 35 минути. Оладете најмалку 10 минути, а потоа извадете го од калапот и послужете по желба.

Претходна објаваЗнаете ли кој народ прв го измисли тост лебот? Вака го печеа…
Следна објава10 СУПЕРМОЌИ на чајот од нане: Го зајакнува имунитетот, го релаксира нервниот систем, ја подобрува циркулацијата…

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име