Дома Life ВИКЕНД ХОРОСКОП ОД 5 ДО 7 МАЈ 2023: Близнаците треба да се...

ВИКЕНД ХОРОСКОП ОД 5 ДО 7 МАЈ 2023: Близнаците треба да се посветат на здравјето, а Стрелците на нежното водство на Универзумот

531
0

ВИКЕНД ХОРОСКОП ОД 5 ДО 7 МАЈ 2023: Близнаците треба да се посветат на здравјето, а Стрелците на нежното водство на Универзумот

Дознајте што предвидува хороскопот за вашиот знак за викендот од 5 до 7 мај 2023 година!

Овен
Затемнувањето на Месечината во Шкорпија ќе има силно влијание врз вас – магнетски ги привлекувате луѓето околу себе, а на вас е да одлучите кого ќе дозволите да се затвори. Ако сте во врска овој викенд е можност да ја зацврстите и можеби да го направите следниот чекор.

Бик

Можеби сакате да го дефинирате вашиот статус во врската – отворено разговарајте со партнерот, колку и да сте несигурни за исходот. Во наредниот период лесните и забавни активности ќе ви бидат попривлечни во споредба со вашата стабилна и сериозна природа.

Близнаци

Вашиот фокус е на здравјето и здравите навики – вратете ги во вашата рутина храната која ви била добра во минатото, но сте ја заборавиле во секојдневниот брзање. Овој викенд е одличен за манифестирање, затоа стартувајте ги вашите планови и цели кои ќе се развиваат во следните 6 месеци.

Рак

Затемнувањето на Месечината ќе ги разбуди страстите ако сте во врска, а ако не сте, вашите креативни сокови ќе се разбудат. Добро време е да презентирате проект или да поставите презентација.

Лав

Ве очекуваат долго посакуваните промени во однос на куќата или станот. Во недела ќе почувствувате силен наплив на интуиција и мечтаење – попуштете им се! Само не заборавајте да бидете умерени и во ова и да не го губите вашиот компас.

Девица

Ќе блеснат вашите комуникациски вештини и ќе можете јасно и прецизно да ги пренесете вашите пораки. Ќе бидете ориентирани кон заедницата и луѓе со кои споделувате заеднички вредности. Размислете како можете да ги искористите вашите ресурси за да го подобрите светот во кој живеете.

Вага

Добивате можности за заработка од различни страни. Исто така, време е да завршите нешто на што сте работеле долго време, а тоа ќе ви донесе резултати во следните две недели. ако ви треба дополнителен ангажман, направете го она што го правите најдобро – дружете се и истражете ги можностите.

Шкорпија

Затемнувањето на Месечината во Шкорпија го отвора патот за да се манифестираат и материјализираат вашите соништа . Не се задоволувајте со работи кои изгледаат добро само на хартија – бидете сигурни дека тие се соодветни за вас. Ослободете се од чувството дека треба да контролирате сè и ќе забележите колку ќе бидете поопуштени во наредниот период.

Стрелец

Ова затемнување ќе ја зголеми енергијата на мистицизмот, интроспекцијата и божествената инспирација во вас. Ако чувствувате дека ве води добронамерна сила посилна од вас, предадете се на нејзиното водство. Препуштете се на медитацијата и ослободете го вашиот распоред овој викенд – смирете го умот. Ако ти треба ментор, прати намера во вселената и тој ќе дојде.

Јарец

Љубовниот живот ќе добие поттик во недела – размислете што навистина сакате. Конечно ќе ги видите резултатите од некоја тимска работа, но немојте да се задоволувате со тоа, веднаш преминете во следната фаза. Не дозволувајте коментарите да ве оддалечат.

Водолија

Моќното затемнување на полна месечина во петок слетува во вашата 10-та куќа поврзана со кариерата. Очекувајте успех на тоа поле – односно конечно ќе завршите нешто на што долго работевте. А следниот период е одличен за манифестирање. Слободно пофалете се и не мора да бидете срамежливи за вашите заслуги.

Риба

Ќе почувствувате дека ве повикуваат далечините. ќе имате желба да патувате и да одите во авантури. Можни зделки за патување. Исто така, добро време е да го ставите на хартија доколку имате некои деловни планови – енергијата на манифестацијата е силна. Користи го!

Претходна објаваМНОГУ ОД НАС СЕ МАЧАТ
Следна објаваДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОНЕДЕЛНИК 8 МАЈ! Биковите и Близнаците имаат можност за љубов, а еве кој ќе се радува на паричниот тек!

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име