Дома Life ВИКЕНД ХОРОСКОП ОД 31 МАРТ ДО 03 АПРИЛ 2023: Јарецот ќе се...

ВИКЕНД ХОРОСКОП ОД 31 МАРТ ДО 03 АПРИЛ 2023: Јарецот ќе се дистанцира од негативните луѓе, Бикот освојува срца

576
0

ВИКЕНД ХОРОСКОП ОД 31 МАРТ ДО 03 АПРИЛ 2023: Јарецот ќе се дистанцира од негативните луѓе, Бикот освојува срца

Дознајте што открива хороскопот за вашиот знак за викендот од 31 март до 3 април 2023 година!

Овен
Во последно време се обидувате да го поделите времето помеѓу работата и семејството, но заморот почна да ја кажува својата приказна овие два дена, па време е да се одморите и да поминете прекрасни моменти со семејството.

Бик

Во овие два дена ќе се обидете да направите се што е можно – бидете љубезни кон личноста која ви го привлекла вниманието. Сакате да ве почитуваат, да ви веруваат и да ве ценат, па ќе се обидете да направите мали изненадувања за да влезете во срцето на вашата сакана.

Близнаци

Се чувствувате виновни за сите работи што се случуваат околу вас и сакате да најдете решение за да го промените нормалниот ритам на нештата. Викендов треба да биде поопуштен и да се посветите на ширење позитивна енергија.

Рак

Имате два дена да размислите за настаните во вашиот живот, а во понеделник ќе треба да донесете неколку одлуки поврзани со вашиот личен и професионален живот. Не се чувствувајте преоптоварени , со труд сè оди по свој пат.

Лав

Викендов решивте да заминете на неколку дена, па дури и ако навистина ви треба, не можете а да не мислите на семејството. Научете да живеете во моментот и уживајте во сегашноста бидејќи вашето семејство секогаш ќе биде тука за вас и ќе ги поддржува вашите одлуки.

Девица

Вие сте многу добри во давањето совети, а луѓето го прифаќаат тоа и сакаат да побараат помош од вас. Во сабота ќе сретнете драга личност која сака да го слушне вашиот совет во некои многу предизвикувачки ситуации, кои бараат мудра перспектива.

Вага

Сакате општеството да не ги промени вашите верувања или идеалите што ги имате за светот во кој живеете, но тоа станува покомплицирано кога сте под притисок од различни страни. Останете верни на себе и застанете зад вашите зборови, но избегнувајте конфликти .

Шкорпија

Слободата ти е најважна, но таа станува проблематична кога имаш многу обврски. Викендов имате време што ви е потребно за да креирате добро организиран распоред во кој ќе го насочите вниманието на одредени луѓе и активности во вашиот живот.

Стрелец

Околу вас има луѓе кои сакаат да ги тестираат вашите граници, но вие сте многу мирни, отворени и толерантни, па нивниот план нема да успее. Бидете свои и обидете се да разговарате со овие луѓе за причините за нивните постапки.

Јарец

Мора да внимавате на луѓето што ги имате околу вас, кои понекогаш не изгледаат како да имаат најчисти и најдобри намери , бидејќи имаат негативно влијание врз вас. Викендов ќе го разберете нивното вистинско лице и ќе се оддалечите од луѓето кои ви пренесуваат негативна енергија .

Водолија

Овој прв априлски викенд ќе ви помогне да се регенерирате, духовно, ментално и физички за новата недела полна со активности . Имате енергија што е возбудлива и одлична, искористете ја максимално овој викенд.

Риба

Сакате да излегувате, да се забавувате, но вашите пријатели немаат секогаш време и енергија да ве задоволат. Самите се грижат за својот живот, што не е погрешно, па можете да научите сами да излегувате, да запознавате некој нов и да се занимавате со некои нови активности.

Претходна објаваЈадење кое мириса на пролет: Млади компири со сенф и рузмарин!
Следна објаваОТКРИЕНО Е ОД КОЈА БОЛЕСТ НАЈМНОГУ СЕ ПЛАШАТ ЛУЃЕТО: Не сакаат ни да зборуваат за тоа, а еве зошто!

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име