Дома Life ВИДЕО: Тато не сакаше неговото семејство да добие куче. Денес тие се...

ВИДЕО: Тато не сакаше неговото семејство да добие куче. Денес тие се неразделни…

162
0

ИМА луѓе кои сакаат само кучиња, и оние кои обожаваат само мачки. Овој човек бил голем обожавател на мачки и бил против неговото семејство да добие куче.

„Сакам мачки, никогаш нема да добиеме куче“, рекол тој, пишува The Dodo. Сепак, семејството ги игнорирало неговите зборови и го посвоило кучето. Тато, во најмала рака, стана неразделен со кучето.

Сега играат насекаде – во куќата, во дворот, во снегот… Таа му набавува играчки и заедно јадат, патуваат и одмораат.

Видео кое го обиколи светот…

@thedodo

A dad and the dog he never wanted…💛@Ladyandtheblues #dogdad #catdad #dogsoftiktok

♬ original sound – The Dodo
Претходна објаваДолина на водениците: Луѓето заминаа, а природата се врати
Следна објавад-р Александар Коцијанчиќ зборува за Аритмии – зошто се појавуваат и како се третираат

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име