Дома Интересно ВИДЕО: Дали знаете за овој трик со фластер? Нема да се откачи...

ВИДЕО: Дали знаете за овој трик со фластер? Нема да се откачи или да се лизне од прстот

915
0


Едноставен трик кој ќе ви ги спаси нервите.

Сигурно барем еднаш во животот си го пресекол прстот, а потоа си ставил фластер. Често се случува фластерот едноставно да се откачи и да ви се лизне од прстот во текот на денот. Причината за тоа може да биде тоа што не сте го стегнале доволно силно или едноставно сте се навлажниле под вода или од пот.

На социјалните мрежи се појави едноставен трик кој ќе спречи ова да ви се повтори.

Сè што треба да направите е да го исечете фластерот од двете страни со ножици и да го залепите „напречно“.

Погледнете го видеото:

https://www.facebook.com/cchannel.english/videos/amazing-hack-put-a-band-aid-on-your-finger/1418000508272410

Претходна објаваКомплетна детоксикација по празниците во три чекори
Следна објаваОва се навики кои ги оштетуваат вашите црева

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име