Дома Интересно (ВИДЕО)Погледнете го Гинисовиот рекорд за огномет, во Обединетите Арапски Емирати оваа нова...

(ВИДЕО)Погледнете го Гинисовиот рекорд за огномет, во Обединетите Арапски Емирати оваа нова година

327
0

Првата ноќ во 2023 година беше соборен Гинисовиот рекорд за огномет, во Обединетите Арапски Емирати.

Вкупно 600 беспилотни летала соборија две титули од Гинисовата книга на рекорди: најголем број контролирани дронови со симултан огномет и најголема порака формирана во воздухот од дронови.

Пиротехничките дронови летаа на висина од 1.100 метри и активираа огномет 12 минути, покривајќи површина од 4,7 километри од островот Ал Марјан до Ал Хамра во Рас Ал Хаима, Обединетите Арапски Емирати.

Претходна објаваЕдно јаболко на ден против дијабетес
Следна објаваОдговори на најчесто поставуваните прашања за антидепресивите

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име