Дома Life Валентина има родено најмногу деца на СВЕТОТ

Валентина има родено најмногу деца на СВЕТОТ

622
0

Валентина има родено најмногу деца на СВЕТОТ

Приказната за жена која била бремена дури 27 пати и родила 96 деца и денес ги воодушевува луѓето ширум светот.

Познатиот руски пар испиша нови страници во историјата на човештвото! Имено, Феодор Василиј живеел во првата половина на 18 век, а заедно со Валентин Василиев стапнал на луд камен не сфаќајќи дека ќе влезе во Гинисовата книга на рекорди!

Откако оваа дама родила 27 бремености во своите 75 години од животот, таа родила вкупно 69 деца – 16 пати близнаци, седум тројки и четири четворки. Таа постави рекорд по бројот на родени бебиња од една мајка и до ден денес никој не ја надминал.

Валентина живеела во времето на Руската империја, а тогашното феудално општество ја ставило во позиција на кмет, а таа се соочила со тешки услови, работејќи напорна фарма.

Доколку сте РОДЕНИ на овој датум, УСПЕХОТ е загарантиран

Таа помина дури 18 години во друга држава. Две близнаципочина во детството, а оваа храбра жена се грижеше за преостанатите 67 наследници. Нивните имиња не беа зачувани поради неточни семејни записи, кои во меѓувреме се изгубени.

Љубовта со Фјодор, и покрај тоа што имаа толку многу деца заедно, не успеа. Василиев набрзо се вратил на брачниот живот, а со втората сопруга имал шест пара близнаци и две тројки. Луѓето често не можат да поверуваат дека овој Русин успеал да има 87 биолошки деца за време на својот живот.

Претходна објаваДоколку сте РОДЕНИ на овој датум, УСПЕХОТ е загарантиран
Следна објаваНајдобриот ПОЈАДОК за слабеење

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име