Дома Health Брзо ослободете се од главоболката со домашен лек со лук и мед

Брзо ослободете се од главоболката со домашен лек со лук и мед

313
0

Брзо ослободете се од главоболката со домашен лек со лук и мед
Овој домашен лек ќе ги замени лековите против болки

Главоболките можат да бидат предизвикани од многу нешта, од стрес и замор до проблеми со забите… Овој пат ви претставуваме домашен лек за главоболка кој се состои од мед, лук и бибер.

Употребата на лук во лекови за главоболка датира од древниот Египет и античка Грција, а медот е познат по своите антисептички ефекти уште од античко време.

Додадете малку бибер во лукот и медот и ќе добиете лек кој ќе ги замени лековите против болки.

Компоненти:

10 чешниња лук
500 грама мед
неколку зрна бибер

Главоболка


Лукот исчистете го, секое чешне исечете го на половина и ставете го во тегла, додадете бибер и додадете мед. Затворете ја теглата и оставете ја да отстои пет дена. Земете по една кафена лажичка секој пат кога ќе почувствувате дека доаѓа главоболка.


Овој лек можете да го земате и независно од болка, на пример, за зајакнување на имунитетот. Во тој случај земете една кафена лажичка наутро и една навечер на празен стомак. Исто така, овој домашен лек ги неутрализира бактериите во телото, го стимулира и олеснува варењето, го регулира нивото на шеќер во крвта и крвниот притисок

Претходна објаваНаправете услуга на вашето тело: 3 здравствени причини зошто треба да ја менувате долната облека ДНЕВНО
Следна објаваДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ВТОРНИК, 14 ФЕВРУАРИ! Раковите се подготвени за флерт, Јарците чекаат финансиски успех

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име