Дома Твој Готвач БРЗО И ЛЕСНО Како да направите домашно тоблероне

БРЗО И ЛЕСНО Како да направите домашно тоблероне

4117
0

Пред вас е едноставен рецепт за тоблероне, целата постапка се состои во неколку лесни чекори.

Состојки:
250 гр маргарин,
3 јајца,
300 гр шеќер,
200 гр чоколада,
2 лажици какао,
100 гр печен сусам,
100 гр сечкани кикирики,
200 гр мелени бисквити,
100 гр чоколадо,
1 лажица масло,

Постапка:
Стопете го маргаринот, измешајте ги јајцето и шеќерот и додадете ги во маргаринот.

Гответе додека да се растопи шеќерот, додадете какао, чоколадо со полека мешање, додадете кикиритки, бисквити и сусам. Намачкајте го соодветниот калап со неколку капки масло и ставете ја топлата смеса во него. Почекајте смесата да се стегне, па ставете ја чоколадната глазура.

Потоа се што треба да направите е да уживате во ова задоволство!

Google search engine
Претходна објаваМитови и вистини за болките во грбот
Следна објава3 тајни на младоста и долговечноста на луѓето постари од 70 години

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име