Дома Your Chef БРЗИ И ЗДРАВИ Печурки под пареа зачинети со копар

БРЗИ И ЗДРАВИ Печурки под пареа зачинети со копар

215
0

БРЗИ И ЗДРАВИ Печурки под пареа зачинети со копар
Печурките со копар може да се јадат со варен ориз.


Компоненти:
400 гр шампињони

1 лажица путер

3 лажици масло

2 глави кромид

2 чешниња лук

1 лажица свеж копар

Посен ручек за денес: Рижото со печурки!(рецепт)

Подготовка:

Измијте ги печурките и исечете ги на половини. Ако се мали, оставете ги цели. Ставете ги на загреано масло, динстајте додека не омекнат и испари водата што ја пуштија, па додадете путер. Потоа додадете исечкан кромид и лук. Зачинете по вкус со сол и бибер, измешајте и извадете го од шпоретот. Посипете со ситно сецкан свеж копар и послужете.

Претходна објаваОва е најсилниот согорувач на масти, го нарекуваат „чудо за слабеење“
Следна објаваЕве во кои ситуации треба да побарате мислење од друг лекар

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име