Дома Твој Готвач Брза торта „на чаши“: Рецепт за скромен и фин десерт од јаболка,...

Брза торта „на чаши“: Рецепт за скромен и фин десерт од јаболка, гриз и ореви

392
0

Дури и оние кои сакаат да експериментираат со нови и комплицирани десерти понекогаш сакаат традиционални едноставни колачи за кои не е потребно долго време да се подготват. Еден од нив е овој старомоден колач со јаболка, гриз и ореви. Со оглед на тоа дека се работи за „стаклен“ рецепт, за оваа торта не ви треба вага, туку обична чаша или шолја со капацитет од 2 dcl.

Состојки:
2 јајца
1 чаша шеќер
1 чаша гриз
1 чаша мелени ореви
½ чаша остро брашно
½ чаша масло
½ чаша млеко
½ мала лажица цимет
2 јаболка со средна големина

Подготовка:
Излупете ги, измијте ги и изрендајте ги јаболката. Во сад измешајте ги брашното, гризот, оревите и циметот.
Во поголем сад ставете ги јајцата и шеќерот и добро измешајте или изматете со жица за матење. Додадете го маслото и соединете со смесата, па додадете го млекото. Кога темелно ќе ги измешате маслото и млекото, додадете ги ренданите јаболка и измешајте. На крај, во смесата додадете смеса од преостанатите суви состојки и сè соединете.
По желба премачкајте го калапот со масло или путер и посипете со остро брашно. Истурете ја смесата во калапот и печете околу 40 минути на 180 степени Целзиусови. Кога колачот ќе се одвои од рабовите на калапот и ќе добие убава темно златно жолта боја одозгора, прободете го со чепкалка за заби или нож и ако на нив нема остатоци од влажно тесто, колачот е готов.

Претходна објаваДали вашата коса е мрсна ВТОРИОТ ДЕН по миењето?
Следна објаваПет намирници кои не треба да ги консумираме на празен стомак

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име