Дома Your Chef БРЗА ДОМАШНА ПРОЈА: Подобра од која било пита – идеална замена за...

БРЗА ДОМАШНА ПРОЈА: Подобра од која било пита – идеална замена за леб

307
0

БРЗА ДОМАШНА ПРОЈА: Подобра од која било пита – идеална замена за леб

Доколку размислувате што да подготвите за викенд појадок – наш предлог е ПРОЈА

Неопходно е:

300 грама старо масно сирење

3 јајца
150 мл јогурт
100 мл кисела вода
300 грама пченкарно остро брашно
100 грама бело брашно
1 прашок за пециво
малку сол
1 лажица маснотии

Мафини со пченкарно брашно и јогурт


Подготовка : Изматете ги јајцата и сирењето, па додајте маснотии. Непречено измешајте сè со миксер, па додадете јогурт и кисела вода. Измешајте и додадете пченкарно и бело брашно, сол и прашок за пециво. Сè добро измешајте и истурете го во тавата. Се пече на 200 Целзиусови степени околу 30 минути.

Претходна објаваТри вежби за вкочанет врат
Следна објаваТридневна диета за слабеење до килограм дневно, а се што треба да направите е да го јадете ова

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име