Белиот фустан е безвременско летно парче облека. Трендовите се појавуваат и исчезнуваат, но тоа засекогаш ќе биде синоним за елеганција. Поради оваа причина, вреди да се купи таков што ќе го носите со години. Одлично е што оди со секој вид обувки.

Белиот фустан изгледа фантастично и во кратки и во долги варијанти. Ако удобноста е на прво место, комбинирајте ја со рамни сандали. Облеката ќе изгледа лежерно и ќе се чувствувате пријатно.


Патиките се исто така удобни, и можете да ги носите во секоја пригода, без разлика дали одите со пријателите на пијалок или ако само купувате намирници. Погледнете како американската актерка и модел Емили Ратајковски ја носеше оваа комбинација.Секако, штиклите се идеални за свечени прилики или важни деловни состаноци.

Која опција и да ја изберете, едно е сигурно: Нема да погрешите…

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Копирање не е дозволено!