Дома Your Chef БАГЕТ СО ЛУК Толку едноставно, а сепак толку вкусно – готов за...

БАГЕТ СО ЛУК Толку едноставно, а сепак толку вкусно – готов за 15 минути!

422
0

БАГЕТ СО ЛУК Толку едноставно, а сепак толку вкусно – готов за 15 минути!

Се што ви треба за овој вкусен леб се гранули од лук, стопен путер и уште неколку состојки.

Доколку сте љубители на крцкав леб , веруваме дека овој печен багет ќе ви биде еден од омилените.

Најдобриот дел е што се прави исклучително брзо и лесно, а буквално можете да го јадете и самостојно и со кое било друго јадење.

Растопете малку путер, а потоа додадете гранулиран лук и магдонос . Багетот пресечете го на половина, па премачкајте го со споменатата смеса, а потоа прелијте го со рендано сирење.
Се пече во загреана рерна 15 минути на 200 степени.

Претходна објаваДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА 24 МАЈ! Биковите размислуваат за старата љубов, Скорпиите ги следи финансиска добивка
Следна објаваНЕ Е ВОДА СО ЛИМОН Еве со кој пијалок треба да го започнете денот – ќе бидете воодушевени од резултатите

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име