Дома Здравје Аронија против грип и анемија

Аронија против грип и анемија

857
0

Аронија против грип и анемија

Аронијата често се нарекува билка на иднината бидејќи има повеќе функции кои му помагаат на нашето здравје. Помага во борбата против грипот, а се препорачува да го консумирате секој ден.

Аронијата го чисти организмот од штетни материи, се користи како антиоксиданс и го спречува создавањето на слободни радикали. Исто така го забавува стареењето на организмот и го спречува развојот на хронични и нехронични заболувања.

Лекарите препорачуваат секојдневно консумирање на аронија, а можете да ја пиете во сок или едноставно да изедете грст сушени бобинки. Грипот ќе ве заобиколи во широк лак поради аронија.

Оваа бобинка одржува нормален крвен притисок и лекува анемија, а почетоците на неговата употреба како природен лек ги поврзуваат со Индијанците кои ја користеле против настинки.

Претходна објаваПоловина од возрасните страдаат од недостаток на магнезиум…
Следна објаваОбликот и бојата на модринката „кажуваат“ многу

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име