Дома Life Актерката Рене Зелвегер Ослабела 48 килограми со оваа ДИЕТА

Актерката Рене Зелвегер Ослабела 48 килограми со оваа ДИЕТА

1082
0

Актерката Рене Зелвегер Ослабела 48 килограми со оваа ДИЕТА

Рене Зелвегер ослабе за рекордно време со диета.

Рене Зелвегер е една од актерките која е во состојба целосно да го трансформира своето тело за добра улога. Така, на пример, таа се здебели 15 килограми за првиот филм за Бриџит Џонс, а подоцна таа бројка беше уште поголема кога го снимаше продолжението.

Логично, како и повеќето жени кога ќе се здебелат, таа се соочи со предизвикот да го врати своето тело во форма.

Меѓутоа, во тоа и помогна диетата на познатиот нутриционист Бери Сирс, а токму благодарение на оваа диета таа се уште изгледа подобро од било кога, но има и повеќе сила од вообичаено.

Тоа е „Зонската диета“, која спаѓа во диетата „црвена нискојаглехидратна“, но голем плус е што влијае на подобрување на целокупното здравје на организмот, а не само на слабеење.

– Ми беше многу важно здравјето во секое време да ми е на завидно ниво – изјавила актерката во една прилика, а тоа и го овозможува токму исхраната според планот на доктор Бери Сирс.

Принципот на диетата е да се придржувате до одреден сооднос на внесот на храна. Планот на исхрана вклучува консумирање 40 проценти јаглени хидрати, 30 проценти протеини и 30 проценти масти секој ден за време на овој режим.

Се појавува навечер и ве буди…ЗОШТО???

Овие проценти не мора да се мерат во грамови. Д-р Бери Сирс советува да одите со стомакот кога станува збор за количината. Секој оброк треба да содржи една третина протеини и две третини јаглехидрати со малку маснотии.

Забранета храна

Она што е „забрането“, тоа треба да го избегнувате, се бананите, грозјето, сувото овошје и мангото, поради високиот процент на шеќер, а кога станува збор за зеленчукот, грашокот, пченката и компирот се на листата без.

Д-р Бери истакнува дека не треба да јадете леб, пецива, тестенини и тестенини, односно се што содржи бело брашно.

Примерок на мени:

Доручекот:Омлет од 6 белки со аспарагус/авокадо или зелени пиперки и 2 лажички маслиново масло.

Ручек:Салата со пилешки гради на скара, прелиена со маслиново масло и оцет и свежо овошје.

Прва закуска:1/4 чаша урда со малку маснотии, 1/2 чаша ананас, 1 лажица сечкани бадеми.

Вечера: Лосос со лажица бадеми, 2 чаши зеленчук на пареа, 1 шолја боровинки.

Втора закуска:Парче тврдо сирење и по желба малку црвено вино.

Диетата ќе биде поуспешна ако практикувате една работа. Рене Зелвегер нагласи и уште една работа кога станува збор за изгледот, а тоа е физичката активност.

– Физичката активност е од пресудна важност за добро чувство – заклучи таа и на крајот истакна дека е важно редовно да тренирате не само за да се ослободите од килограмите, туку и да спречите опуштена кожа.

Претходна објаваСе појавува навечер и ве буди…ЗОШТО???
Следна објаваСо овој напиток ќе заборавите на настинката и грипот

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име