Дома Health Ако сакате да ослабете, подгответе чај од магдонос! 8 правила кои МОРА...

Ако сакате да ослабете, подгответе чај од магдонос! 8 правила кои МОРА да ги следите (РЕЦЕПТ)

936
0

Ако сакате да ослабете, подгответе чај од магдонос! 8 правила кои МОРА да ги следите (РЕЦЕПТ)
Чајот се пие пет дена, а потоа следува пауза од 10 дена

Познато е дека чајот од магдонос е многу здрав, а се користи во лечење на воспаленија на уринарниот тракт, болести на бубрезите, а се препорачува и за слабеење.

Секако, чајот нема да биде доволен сам по себе, но мора да следите некои основни правила за тој воопшто да има ефект.

Правила за правилна подготовка и консумирање чај од магдонос:

Природен чај од брусница е чудо за желудникот… Ева како да го приготвите…
  1. Сварете чај исклучиво од свеж магдонос
  2. Пијте го со додаток на сок од лимон
  3. Консумирајте го секој ден 5 дена, а потоа направете 10-дневна пауза.
  4. Во периодот на пиење чај – вежбање. Доволно е да пешачите секој ден по половина час.
  1. Во периодот на пиење чај исклучете ги од исхраната слатките, преработените производи и јадете само варена, супа, храна.
  2. За време на периодот на пиење чај, пијте многу вода (околу 3 литри).
  3. Во текот на денот пијте половина литар чај.
  4. Апсолутно не се препорачува да се јаде после 18 часот.

Како се подготвува?

Во врелата зовриена вода додадете една шака ситно сечкан свеж магдонос. Извадете ја водата од шпоретот и покријте го садот. Оставете го чајот да се излади. Процедете и пијте во текот на денот со додавање сок од лимон (никогаш не засладувајте го чајот со шеќер или мед).

Претходна објаваШто се случува со нашето тело кога ќе ги прекрстиме нозете? Еве како тоа влијае на здравјето
Следна објаваРецепт за меки панцероти со јогурт (БЕЗ КВАСЕЦ)

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име